0 elementów - 0,00 zł

Multipor M3 gr. 20 cm (pełna paleta)

  • 97,23 zł
  • cena brutto dla inwestora indywidualnego na dom mieszkalny
  • Producent: Xella
  • Kod produktu: 10014940PA
  • Dostępność: Przedsprzedaż (czas oczekiwania do 45 dni)
  • Lokalizacja: Zakład produkcyjny Ytong
Produkt sprzedawany w ilościach pełnopaletowych(32 szt.)

Mineralne płyty izolacyjne Multipor

Multipor - izolacyjne płyty mineralne

Multipor to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Ich gęstość wynosi do 115 kg/m3, przez co charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego.

Płyty Multipor to produkt zgodny z Europejską Aprobatą Techniczna ETA-05/0093. Materiał ten spełnia surowe wymagania, co uprawnia do znakowania go symbolem CE.


Multipor - niezwykle ciepły materiał

Multipor wykazuje się wysoką izolacyjnością termiczną. To mineralny materiał, który doskonale sprawdza się jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych, stropów i  dachów. Wyjątkowe właściwości pozwalają na stosowanie płyt Multipor także jako ocieplenie ścian od wewnątrz.


Jednorodność

Multipor to materiał jednorodny. Dzięki temu nie ma znaczenia kierunek przyklejania płyt, czy sposób ich docięcia. Jednocześnie Multipor to materiał trwały i solidny o niezmiennym kształcie i wymiarach.


Regulacja wilgotności

Płyty Multipor są materiałem o wysokiej przepuszczalności pary wodnej (μ = 3). Posiadają zdolność do bardzo szybkiego wysychania. Właściwość ta sprawia, że płyty Multipor można stosować także jako izolacja od wewnątrz bez paroizolacji.


Odporność ogniowa

Multipor jest materiałem niepalnym (klasa niepalności A1), co w zasadniczy sposób wpływa na trwałość i bezpieczeństwo wznoszonego budynku. Podczas pożaru nie ulega zapłonowi, nie wydziela dymu, nie topi się. Pozwala to na bezpieczne stosowanie płyt izolacyjnych jako ocieplenie od wewnątrz i izolacja konstrukcji stropowych.


Ocieplenie od zewnątrz Multipor ETICS


multipor
Multipor ETICS to innowacyjny materiał do ocieplenia ścian zewnętrznych o zwiększonej wytrzymałości. Produkowany jest z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody. Zasadowy odczyn mineralnych płyt ogranicza ryzyko rozwoju grzybów i glonów na elewacji, a wysoka paroprzepuszczalność materiału gwarantuje zdrowy mikroklimat w ocieplanym budynku.


Multipor ETICS to doskonała alternatywa dla tradycyjnych izolacji


ocieplanie od zewnatrz


 

Ytong + Multipor ETICS to kompatybilny system do budowy i ocieplenia ścian.                To jedyna dostępna na polskim rynku ściana dwuwarstwowa, w której obie warstwy – mur i ocieplenie, wykonane są z tego samego materiału: autoklawizowanego betonu komórkowego. Daje to w efekcie ciepłą, jednorodną i oddychającą przegrodę. 


Ytong + Multipor ETICS. Dwie warstwy, jeden materiał, wiele zaletMultipor ETICS dostępny jest w grubościach


multipor eticsmultipormultipormultipor

Dane szczegółowe
Typ Ocieplenie od zewnątrz
Długość 600 mm
Wysokość 500 mm
Szerokość 200 mm
Waga 9 kg
Gęstość 115 kg/m3
Wytrzymałość na ściskanie 0,3 N/mm2
Ilość sztuk na palecie 32 szt.
Maksymalna ilość palet na samochodzie 33 szt.
Pełna paleta Tak
Współczynnik przewodzenia ciepła 0,043 W/(mK)

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby dodać opinię

Tagi: multipor, xella, m3, 20 cm